(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Fasıl Resi beyı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Iyilik Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak yeniden aynı kurumun Dış İlişkiler Doğrucaörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden izinli olmuşdolaşma. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Elan sonra öğretim görevlisi olarak bilimsel nitelikli meslekına mirlamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları arasında da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Konsey Tıp ve Afiyet Bilimleri Eğitim Konseyi Sarrafiyekanlığı, UMEMPS (ılımlı Gün doğusu ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve umumi sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Resi bey Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları arasında YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 yılından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Patronaj Kurulunda işlev almaktadır. Sarrafiyekanlığını da yapmış evetğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Umumi Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mütehassısından biri olarak kabul edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin iştirakıyla Panama’da yapılan seçimde IPA’nın “gelecek zaman mirkanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda bakım etmiş olduğu iki senenin sonunda 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA mirkanlığı görevini Kul’li Prof. ErrolAlden’dan çalışarak çevrim almıştır. Antrparantez Iyilik Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Sarrafiyekanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak işlev yapmaktadır.

takipçi satın al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al